Tento týden vychází

4. dubna 2011 v 17:35 | manami |  Novinky týdne


Claudia Grayová

Akademie Evernight: Na druhé straně

Datum vydání: 5,4. 2011
Nakladatelství: Egmont

Cena: 349,-


Anotace
Bianca a Lucas vždy věřili, že vydrží vše, jen aby mohli být spolu. Jenže pak si s nimi osud zahraje ošklivou hru a Bianca se promění v přízrak a Lucas v upíra, bytost, kterou celý život lovil.
Lucase pronásleduje téměř nezvladatelná touha zabíjet, a tak se může obrátit o pomoc jen na jedno místo… na akademii v Evernightu. Bianca je rozhodnuta zůstat s ním. Jenže ředitelka akademie vede proti přízrakům otevřenou válku a bývalý domov se stává pro Biancu nebezpečným místem, navzdory novým schopnostem, které svou přeměnou v přízrak získala.
Na Evernightu se schyluje k bitvě mezi přízraky a upíry a Bianca s Lucasem čelí strašlivé nové realitě. Dosud překonali všechny překážky, které jim život nastražil do cesty, ale dokáže jejich láska přežít, když se každý z nich ocitl na druhé straně?

(zdroj anotace a obálky: egmont.cz)Karolína Limrová

Dvě zrcadla

Datum vydání: 4.4. 2011

Nakldatelství: Host

Cena: 269,-


Anotace
Romantický upírský příběh od české autorky.
Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve. Na půdě chátrajícího sídla objeví prastaré zrcadlo, jehož kouzelná moc ho zavede do pokoje neznámé dívky. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho nitru se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu obraz v zrcadle nestačí? Co když víc než po lidské krvi zatouží po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít víc než její úsměv?

(zdroj anotace a obálky: nakladatelsvi.hostbrno.cz)Kami Garciová, Margaret Stohlová

Kronika prokletých zaklínačů 1: Nádherné bytosti

Datum vydání: 5.4. 2011

Nakladatelství: Knižní Klub

Cena: 349,-


Anotace
Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně - tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba - kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí.


(zdroj anotace a obálky: knizniweb.cz)Meg Cabotová

Nenasytná

Datum vydání: 7,4. 2011

Nakladatelství: Knižní klub

Cena: 349,-

Anotace
Nikdy neříkejte nikdy, a o upírech to platí dvojnásob... Mína Harperová, samostatná, talentovaná, ale zároveň i smutná a díky svému prazvláštnímu daru okamžitě odhalit, jakým způsobem a kdy člověk, který před ní stojí, zemře, dost osamělá, se podílí na vytváření scénáře pro nesmírně úspěšný seriál Nenasytná u jedné newyorské televizní stanice. Jednoho dne jí její neschopná, avšak velmi průbojná a bezohledná kolegyně sdělí, že vedení se rozhodlo seriál obohatit postavou upíra, podobně jako u konkurence. Mína je zděšena, protože její vztah k upírům je mírně řečeno odtažitý. Zanedlouho se však na večírku setkává s naprosto neodolatelným profesorem literatury Lucienem Romaneskem, vysokým, tajuplným brunetem, a od tohoto okamžiku si na nedostatek inspirace, co se upírů týče, rozhodně stěžovat nemůže! Úspěšná americká spisovatelka Meg Cabotová se v této knize svým nenapodobitelně originálním způsobem vyrovnává se záplavou upírských ság na dnešním knižním trhu.

(zdroj anotace a obálky: knihkupectvi-bn.cz)Suzanne Collinsová

Hunger Games: Síla vzdoru

Datum vydání: 5.4. 2011

Nakladatelství: Fragment

Cena: 349,-


Anotace
Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Proti všem očekáváním, přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká...

(zdroj anotace a obrázku: fragment.cz)
 


Komentáře

1 Mish@ Mish@ | Web | 6. dubna 2011 v 9:25 | Reagovat

Evernight jsem začala poslední dobou úplně nenávidět, takže nepředpokládám, že si ho přečtu. Leda že bych měla velký nedostatek knih, což u mě nehrozí.

Ty dvě zdcadla nevypadají špatně. Ještě jsem na to nikde nenarazila, ale mohlo by to být zajímavé. Ikdyž po Andělovi už toho od českých spisovatelek moc nečekám. Ale doufám, že Odstíny života mě přesvědčí o opaku.

Nádherné bytosti se mi líbily, jsem zvedavá jaký bude druhý díl.

Meg Cabotovou mám ráda, takže doufám, že se k Nenasytné někdy dostanu. Jsem zvědavá, jaké to bude. Metiátor byl úžasnej:D

A na sílku vzdoru už se šíleně těším. Teoreticky bych ji už mohla mít doma, protože mi ve Fragmentu slíbili, že hned jak ji naskladní, tak mi ji pošlou.

2 Manami Manami | Web | 6. dubna 2011 v 14:09 | Reagovat

[1]:Já u Evernightu nejsem rozhodnutá. No první díl se mi moc nelíbil, ale druhý díl docela jo. Třetí mám doma, ale ještě jsem ho nečetla.

Ke dvěma srcadlům. Na stránkách nakladatelsví Host je takový náhled na prvních pár stránek knížky. Tak si to zkus přečíst a uvidíš.

Mediátora taky zbožňuju :)

Sílu vzdoru si jsu v pátek koupit. Taky už se nemůžu dočkat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama