Duben 2011

Tento týden vychází (15. týden)

13. dubna 2011 v 14:48 | manami |  Novinky týdne

Vampýrská akademie 6 - Poslední oběť
Richelle Mead
Datum vydání: 11.4 2011

Nakladatelství: Domino

Cena: 279,-

Anotace
Vražda. Láska. Zrada.
A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy.
Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…
(zdroj anotace a obálky: dominoknihy.cz)

Nalezený mílenec
J.R. Ward
Datum vydání: XX.4. 2011

Nakladatelství: Baronet
Cena: 299,-


Anotace
Butch O'Neal má povahu bojovníka. Bývalý policista oddělení vražd je jediným člověkem, jemuž byl umožněn přístup do nejužšího kruhu Bratrstva černé dýky. A touží se ponořit ještě hlouběji do světa upírů a zúčastnit se jejich války. Nemá co ztratit, jeho srdce patří upírce, aristokratické krásce, která je ale beznadějně nedostižná. Když ji nemůže mít, může alespoň bojovat po boku Bratrstva. Při záchraně jedné upírky se však Butch stane obětí nejtemnějších nepřátelských sil a na prahu smrti je ponechán svému osudu. Bratrsvo ho však šťastnou náhodou nalezne a jediný způsob, jak jej přivést zpátky k životu se zdá být Marissina láska, ale není jisté, zda ho dokáže zachránit.

(zdroj anotace a obálky: baronet.cz)

K. Garciova & M.Stohlová - Nádherné bytosti

4. dubna 2011 v 20:17 | manami |  Recenze (reading copies)

K. Garciova & M.Stohlová
Nádherné bytosti

Datum vydání: 5.4 2011

Cena: 349,-

Nakladatelství: Knižní klub(zdroj obálky: knizniweb.cz)


šestnáct měsíců a šestnáct let
šestnáct hrůz, co zná tvůj svět
šestnáctkrát o mých slzách sníš
šestnáctkrát se řítíš níž a níž...

Šestnáctiletý Ethan a jeho rodina žijí v Gatlinu, malém městečku v Jižní Karolíně.
Je to místo, kde se nic nemění a nic nového neděje. Místo, kde jakoby se zastavil čas.
Proto Ethan už netrpělivě odpočítává dobu, kdy odsud bude moct vypadnout na univerzitu.
Vše se ale změní s příchodem tajemné Leny Duchannesový.
Ethan zjistí, že Lena je onou dívkou o které se mu už nějakou dobu zdájí velice děsivé živé sny. Rozhodne se s Lenou sblížit a zjistit co mají ony záhadné sny znamenat. Lena je však velmi odtažitá a navíc toho mnoho skrývá. Její rodina totiž není úplně obyčejná a změny počasí až podezřele vystihují její momentální citové rozpoložení.
A navíc, o jejích 16. narozeninách na ní má dopadnout kletba.

První díl Kroniky prokletých zaklínačů je čtivý příběh plný tajemství. Jsou zde výborně vykreslené charaktery postav i samotné město Gatlion, jehož atmosféra na nás úplně dýchá ze stránek knihy.

Od většiny ostatních knih tohoto žánru se příběh odlišuje především tím, že je vyprávěn z pohledu Ethana. A vzhledem k tomu, že je psaná dvěma autorkama přijde mi, že je možná Ethan až příliš romantický na šestnáctiletého kluka.
U Leny jsem se trochu ztrácela v rozsahu jejích zaklínačských schopnostáíí.

Největší zápor vidím v závěru knihy. Tak nějak mě napadalo, jestli celé to pátrání Leny a Ethana mělo nějaký smysl.

V každém případě se však moc těšim na další díl, který by měl u nás v ČR vyjít v červenci. Také chci moc poděkovat Knižnímu klubu za poskytnutí reading copy.

Moje hodnocení: 7/10

Tento týden vychází

4. dubna 2011 v 17:35 | manami |  Novinky týdne


Claudia Grayová

Akademie Evernight: Na druhé straně

Datum vydání: 5,4. 2011
Nakladatelství: Egmont

Cena: 349,-


Anotace
Bianca a Lucas vždy věřili, že vydrží vše, jen aby mohli být spolu. Jenže pak si s nimi osud zahraje ošklivou hru a Bianca se promění v přízrak a Lucas v upíra, bytost, kterou celý život lovil.
Lucase pronásleduje téměř nezvladatelná touha zabíjet, a tak se může obrátit o pomoc jen na jedno místo… na akademii v Evernightu. Bianca je rozhodnuta zůstat s ním. Jenže ředitelka akademie vede proti přízrakům otevřenou válku a bývalý domov se stává pro Biancu nebezpečným místem, navzdory novým schopnostem, které svou přeměnou v přízrak získala.
Na Evernightu se schyluje k bitvě mezi přízraky a upíry a Bianca s Lucasem čelí strašlivé nové realitě. Dosud překonali všechny překážky, které jim život nastražil do cesty, ale dokáže jejich láska přežít, když se každý z nich ocitl na druhé straně?

(zdroj anotace a obálky: egmont.cz)Karolína Limrová

Dvě zrcadla

Datum vydání: 4.4. 2011

Nakldatelství: Host

Cena: 269,-


Anotace
Romantický upírský příběh od české autorky.
Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve. Na půdě chátrajícího sídla objeví prastaré zrcadlo, jehož kouzelná moc ho zavede do pokoje neznámé dívky. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho nitru se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu obraz v zrcadle nestačí? Co když víc než po lidské krvi zatouží po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít víc než její úsměv?

(zdroj anotace a obálky: nakladatelsvi.hostbrno.cz)Kami Garciová, Margaret Stohlová

Kronika prokletých zaklínačů 1: Nádherné bytosti

Datum vydání: 5.4. 2011

Nakladatelství: Knižní Klub

Cena: 349,-


Anotace
Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně - tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba - kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí.


(zdroj anotace a obálky: knizniweb.cz)Meg Cabotová

Nenasytná

Datum vydání: 7,4. 2011

Nakladatelství: Knižní klub

Cena: 349,-

Anotace
Nikdy neříkejte nikdy, a o upírech to platí dvojnásob... Mína Harperová, samostatná, talentovaná, ale zároveň i smutná a díky svému prazvláštnímu daru okamžitě odhalit, jakým způsobem a kdy člověk, který před ní stojí, zemře, dost osamělá, se podílí na vytváření scénáře pro nesmírně úspěšný seriál Nenasytná u jedné newyorské televizní stanice. Jednoho dne jí její neschopná, avšak velmi průbojná a bezohledná kolegyně sdělí, že vedení se rozhodlo seriál obohatit postavou upíra, podobně jako u konkurence. Mína je zděšena, protože její vztah k upírům je mírně řečeno odtažitý. Zanedlouho se však na večírku setkává s naprosto neodolatelným profesorem literatury Lucienem Romaneskem, vysokým, tajuplným brunetem, a od tohoto okamžiku si na nedostatek inspirace, co se upírů týče, rozhodně stěžovat nemůže! Úspěšná americká spisovatelka Meg Cabotová se v této knize svým nenapodobitelně originálním způsobem vyrovnává se záplavou upírských ság na dnešním knižním trhu.

(zdroj anotace a obálky: knihkupectvi-bn.cz)Suzanne Collinsová

Hunger Games: Síla vzdoru

Datum vydání: 5.4. 2011

Nakladatelství: Fragment

Cena: 349,-


Anotace
Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Proti všem očekáváním, přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká...

(zdroj anotace a obrázku: fragment.cz)