Tonya Hurley- Ghostgirl I Vítejte na onom světe

1. března 2011 v 0:35 | manami |  Recenze (YA knihy)


Ghostgirl I - Vítejte na onom světe

Tonya Hurley

Rok Vydání: 2010

Nakladatelsví: Fortuna Libri

Cena: 399,-

Anotace:
1.díl duchařské trilogie Ghostgirl
Středoškolačka Charlotte má první den po prázdninách pocit, že jí teď ve škole všechno vychází - ale jen do chvíle, než zůstane na chvíli sama v učebně na fyziku a udusí se želatinovým medvídkem. S úžasem ale zjišťuje, že smrtí nic nekončí: čekají ji podobně tragicky zesnulí studenti na kursu Posmrtné výuky, kde se má naučit, jak dořešit své světské záležitosti a posunout se dál. Charlotte se ale posunout nechce: nejvíc ze všeho si touží aspoň jednou zatančit se svou tajnou láskou Damenem. A ještě jeden sen by si ráda splnila: vždycky toužila patřit mezi populární studenty, ale byla spíš přehlížená šedá myška. Zdá se ale, že smrt je v tomhle ohledu mnohem slibnější. Stačí se jen trochu snažit, naučit se telekinezi, telepatii či vstupování do těl živých lidí, a úspěch se ocitá nadosah ruky. Jen kdyby se Charlotte neustále nestavěla do cesty žárlivá mrtvá Prue, která chce její záměry překazit...

(Zdroj anotace a obrázku: knihcentrum.cz)
Tato knížka mě zaujala hned na první pohled díky úžasně zpracované obálce a grafickému zpracování knihy. Pravda, někomu může přijít kýčovitá, ale mě se vážně líbí.
Její obsah mě však velmi zklamal.

Čekala jsem daleko zajímavější zpracování posmrtného života protože toto téma nabízí opravdu mnoho možností. Autorka je bohužel nevyužila.

Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická celou svou povahou. Studenti posmrtné výchovy byly nepropracované a ani nikdo z nich mě nijak nezaujal.

Jediné co se mi líbilo byl pomalu se rozvíjející vztah mezi Scarlett a Charlotinou láskou Damenem.

Moje hodnocení: 4.0/10
 


Komentáře

1 Mish@ Mish@ | Web | 7. března 2011 v 21:35 | Reagovat

V upířích deníkách je Damon, ne Damen:) a nechápu co se jim na tom jménu tak líbí. Mně to zní spíš jako nějakej druh šutru:D Celá tahle série mně nějak neoslovila. myslím, že jsou rozhodně lepší knihy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama