Cassandra Clare Město z popela

7. března 2011 v 17:56 | manami |  Recenze (YA knihy)

Město z popela

Cassandra Clare

Rok Vydáni: 2010

Nakladatelství: Mladá fronta

Cena: 369,-Anotace:
Pokračování dobrodružného příběhu Město z kostí Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, ničemného a nejspíš šíleného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. V druhém díle napínavé trilogie autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.

(zdroj anotace a obrázku: www.zbozi.cz)


V prvním díle Město z kostí, odehrávející se v současném New yorku, jsme se seznámili s tajuplným světem lovců stínů i hlavními hrdiny této ságy: patnáctiletou Clary, jejím nejlepším kamarádem Simonem, brooklynským čarodějem Krasomilem Pohromou a s mladými lovci stínů Jacem, Alekem a jeho sestrou Izzy.

V tomto díle Valentýn, za pomoci démona strachu, pronikne do Tichého města a zmocní se dalšího Nástroje smrti - Meče duše, který chce rituálem proměnit na nástroj kterým by mohl lépe ovládat démony a začít válku se spolkem Lovců stínů.
Moc akce se ale, s vyjímkou závěrečného souboje mezi Valentýnem a spolkem, nedočkáte.
Autorka se ve Městě z popela věnuje spíše vztahy mezi hlavními hrdiny.

Druhý díl ságy Nástroje smrti je opět čtivý a velice vtipný (především pak Jace a jeho sarkastické poznámky). Obsahuje také spoustu narážek na dosud neodhaléná tajemsví takže jsem dost zvědavá na další díl. Hodně zajímavou postavou se zde stává Simon, který pro mě byl v prvním díle dost nudný. Ale nechci spoilerovat.

Jsem ráda že nakladatelství se tentokrát rozhodlo použít orginální obálku,

Moje hodnocení 8,5/10
 


Komentáře

1 Mish@ Mish@ | Web | 7. března 2011 v 21:31 | Reagovat

Já jsme za obálku taky ráda.  ta minulá byla příšerná. Já mám doma akorát třetí díl, ale nevím kdy se k němu dostanu. Mě se ty knížky strašně líbí, ale když jsem si po sobě nakonec přečetla tu recenzi, jako by to nemělo ani nějakou hlavní zápletku. Ale stejně je to suprová série:D

2 Manami Manami | Web | 7. března 2011 v 23:09 | Reagovat

je. Mě se hlavně líbí že je to i vtipný. Už se těšim na třetí díl..mám ho doma,ale teď na něj nemám čas.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama