Březen 2011

Tento týden vychází

28. března 2011 v 14:30 | manami |  Novinky týdne

Smečka
Andrea Cremerová
Datum vydání: 31.3 2011

Nakladatelství: Knižní klub

Cena: 299,-

Anotace:
Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka: je rozená bojovnice, navíc vede smečku Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Když v horách narazí na lidského mladíka napadeného medvědem grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Poté se zadívá do jeho očí a začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. Je možné, že by se mohla svému předem určenému osudu vyhnout? Co by v jejím v životě mělo být na prvním místě: slepá oddanost pravidlům, anebo láska? A opravdu mají pravidla, na kterých tak lpí, zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela? První díl celosvětově úspěšné, akční, napínavé romantické série.

(zdroj anotace a obrázku: www.knizniweb.cz)

Les Rukou a Zubů

Carrie Ryan

Datum vydání: 31.3

Cena: 299,-

Nakladatelsví: Mladá fronta

Anotace:
První kniha série Les rukou a zubů.
Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým - v Lese zubů a rukou - žijí "nečistí", kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise. Pak ale nečistí proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a jeho ženou dál do zapovězeného lesa. Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a nečisté, do světa, který tam venku přece musí někde být.

(zdroj anotace a obrázku: www.knihyCZ.cz)

Scott Westerfeld - Oškliví

14. března 2011 v 18:31 | manami |  Recenze (YA knihy)

Oškliví

Scott Westerfeld

Datum vydání: 12/2010

Nakladatelsví: Triton

Cena: 279,-

Anotace:
Každý může být úchvatně krásný, co je na tom špatného? Tally bude brzy šestnáct a už se nemůže dočkat. V jejím světě šestnácté narozeniny znamenají operaci, která člověka změní z fyzicky ošklivého na dokonale krásnou bytost, a tím jej katapultuje do ráje špičkových technologií, kde jedinou prací je nikdy nekončící zábava. Několik týdnů před narozeninami však Tally potkává novou kamarádku Shay, která si není úplně jista, jestli vůbec chce být krásná. Mnohem raději by se ocitla mimo dokonalý svět, na utajeném místě zvaném Kouř, kde žijí oškliví, kteří se rozhodli vzbouřit proti diktátu a povinnosti být krásný. Když Shay uteče a zanechá Tally zašifrovaný vzkaz s popsanou cestou do společenství, odhalí Tally odvrácenou stranu světa krásných - a není to nic pěkného. Úřady ji postaví před nejhorší volbu, jakou si dokáže představit: buď najde svoji kamarádku a vrátí se s ní zpět, a zároveň prozradí úřadům, kde se úkryt nachází, nebo nikdy nebude krásná.

(zdroj obrázku a anotace: www.seznam.cz/zboží)


Anotace ke knize je tentokrát vcelku obsáhlá takže si myslím že k obsahu příběhu není co víc dodat.
Kniha Ošklivý je prvný díl světově úspěšné tetralogie. Další díl Krásní byl u nás vydán na počátku letošního roku. Na další dva díly Specials a Extras si bohužel budeme muset ještě nějakou dobu počkat.
Kniha nastiňuje důležité otázky ohledně vzhledu, krásy a vlastní individuality.
Setkáme se zde se silnym přátelství, první láskou i vzpourou proti systému světa.
Kniha je velmi čtivá. Vůbec jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Obsahuje silný příběh, který vás naprosto pohltí a nutí k zamyšlení.
Hlavní postavy jsou sympatické a prostředí je výborně vykreslené.

Moje hodnocení: 8,5/10

Tento týden vychází

14. března 2011 v 8:42 | manami |  Novinky týdne

Krásní mrtví - Jonas

Eden Maguire

Datum vydání: 16.3

Nakladatelství: Fragment

Cena: 199,-


Anotace:
Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska… Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává? Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek… Odhalí Darina včas temná tajemství tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?
Toto je první díl v edici Krásní mrtví.

(zdroj Anotace a obálky: www.fragment.cz)Škola noci 6: Pokoušená

P. C. Castová, Kristin Castová

Datum vydání: 14.3 2011

Nakladatelství: Knižní klub

Cena: 299,-

Anotace:
Zoey Redbirdové a jejím přátelům se podařilo vyhnat z Tulsy nesmrtelného anděla Kalonu i zlou velekněžku Neferet a mohou se tak vrátit do Školy noci, po které se jim všem už stýská. Kalonovo záhadné kouzlo však stále působí a Zoey musí jeho svádění odolávat pokaždé, když vstoupí do říše snů. Navíc se jí zdá, že v Kalonovi se přece jen skrývá přinejmenším troška dobra. Není však sama, kdo musí dělat těžká rozhodnutí a vybrat si, jestli poslechne instinkt, nebo hlas rozumu. Její nejlepší kamarádka Stevie Rae, první dospělá červená upírka na světě, totiž skrývá temné tajemství, které ji může stát život - anebo jí ho naopak zachránit.

(zdroj anotace a obálky: www.knizniweb.cz)

Andrea Cremerová Smečka

13. března 2011 v 20:39 | manami |  Recenze (reading copies)

Smečka

Andrea Cremerová

Datum vydání: duben 2011

Nakladatelství: Knižní klub

Cena:

Anotace:
Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka: je rozená bojovnice, navíc vede smečku Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Když v horách narazí na lidského mladíka napadeného medvědem grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Poté se zadívá do jeho očí a začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. Je možné, že by se mohla svému předem určenému osudu vyhnout? Co by v jejím v životě mělo být na prvním místě: slepá oddanost pravidlům, anebo láska? A opravdu mají pravidla, na kterých tak lpí, zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela? První díl celosvětově úspěšné, akční, napínavé romantické série.

(zdroj anotace a obrázku: www.knizniweb.cz)

V prvním díle této nové knižní série nám autorka představuje zcela nový svět vlkodlaků - ochránců. Jejich hlavní úlohou je ochraňovat Strážce, záhadné bytosti s magickými schopnostmi, a pomáhat jim v boji proti Hledačům. Za to od strážců dostávají vše co potřebují: vzdělání, domy, auta...Strážci ovšem také pevně vládnou nad jejich životy. Určují jim životní partnery, vybírají alfy smečky apod.

Hlavní hrdinka Calla Torová je Ochránce. Její osud je Strážci pevně stanoven od jejího dětství.
Ve svých osmnácti letech se má stát ženou Rena a spolu s ním utvořit novou smečku.
Calla je se svým osudem smířená. Je to silná vůdkyně, plně oddaná svým lidem, Strážcům a tradicím, ve které věří, až do doby než se setká se Shayem.

Calla zachrání Shaye před smrtí tím, že mu dá napít své krve, aby se mu uzdravila zranění. A tím poruší zákon. Když potom Shay nastoupí do její školy, Callo se mu zprvu snaží vyhýbat. Strážci však mají zájem o jeho bezpečí a nařídí Renovi a Calle aby ho chráníli.
Calla se tak se Shayem čím dál tím víc sbližuje a tráví s ním veškerý svůj volný čas.
Jednoho dne se navíc Shayovi podaří získat knihu Válka všech proti všem, kterou mají Ochránci pod trestem smrti zakázanou číst. A Calla se sebezapřením pomalu začíná odhalovat tajemství světa Strážců, Ochránců ale i samotného Shaye.

Smečka mě úplně pohltila a věřím, že Knižní klub udělal dobrý tah, když se jí rozhodl vydat. Navíc jsem moc ráda a moc děkuji nakladatelství za poskytnutí readieg copies, protože sama bych si asi díky tomu, že se vyhýbám vlkodlakům jako upír svěcené vodě, knihu nekoupila, a to bych udělala velkou chybu.

Hlavní hrdinka je mi velmi sympatická, Je to silná osobnost, bojovnice, velmi loajální ke své rodině, smečce i Strážci stanoveným pravidlům.
Shay mi taky nebyl proti mysli. Trochu intovertní, ale líbilo se mi jeho chováni ke Callo i touha dozvědět se pravdu Strážcích i svém původu a osudu.

A co se mi nelíbilo?
Ze začátku mi kniha přišla trochu rozvláčná (ale opravdu jen na začátku) a když se odehrával rozhovor mezi smečkou chvilkama jsem se ztrácela a nevěděla kdo právě mluví.
Taky mi nějak nesedla postava Rena.
Navíc nemám ráda milostné trojúhelníky (či víceúhelníky:), protože mi přijde že jsou poslední dobou v každé knize kterou čtu.


Určitě ale každému doporučuju k přečtení. Já sama se už, díky otevřenému konci, nemůžu dočkat dalšího dílu. Bohužel jsem zjistila že v USA vychází další díl až v červenci a u nás v ČR je plánován na září, takže musím ještě pár měsícu vydržet ><.


Na závěr: Jsem moc ráda, že byla ponechána původní obálka knihy. Je vážně nádherná a upoutá na první pohled.

Moje hodnocení: 8/10

Claudia Grey - Akademie evernight

7. března 2011 v 19:12 | manami |  Recenze (YA knihy)

Akademie Evernight

Claudia Gray

Rok vydání: 2010

Nakladatelství: Egmont

Cena: 349,-

Anotace
Bianca chce utéct z domova. Rodiče ji odvezli z městečka, kde žila celý dosavadní život, a zapsali ji na akademii Evernight, strašidelnou internátní školu, kam chodí studenti, kteří jsou až příliš dokonalí: krásní, bohatí a bezohlední. Bianca ví, že mezi ně nezapadne. * Potom pozná Lucase. Je jiný než ostatní, neuznává snobská školní pravidla a dokáže se svým bezohledným spolužákům postavit. Přestože Lucas Biancu varuje sám před sebou, vzniká mezi nimi pouto, kterému ani jeden z nich nedokáže vzdorovat. Bianka by dala v sázku vše, jen aby mohla být s Lucasem, ale temná tajemství jsou nevyhnutelně předurčena k tomu, aby je od sebe odtrhla… a otřásla vším, v co Bianca až dosud věřila.

(Zdroj anotace a obálky: egmont.cz)


Máme tu zakázanou lásku, střední školu, mladou, spolužáky nepříliš, oblíbenou hrdinku a další dva přitažlivé hlavní hrdiny, kteří jsou do hlavní hrdinky samozdřejmně zamilovaní. A jeden z nich je upír! Zní vám to povědomě?
No ano, První díl Akademie Evernight je další z řady dnes velice populárních romantických fantasy knih o upírech.
Kniha je psaná docela čtivým stylem, ale na můj vkus tam bylo až příliš popisů. Také charaktery postav mě nijak nezaujali. Vyjímkou je snad jen Lucas a Baltazar.
Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale nějak nadšená z ní také nejsem. No snad bude příští díl lepší.

Moje hodnocení: 6,5/10

Cassandra Clare Město z popela

7. března 2011 v 17:56 | manami |  Recenze (YA knihy)

Město z popela

Cassandra Clare

Rok Vydáni: 2010

Nakladatelství: Mladá fronta

Cena: 369,-Anotace:
Pokračování dobrodružného příběhu Město z kostí Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, ničemného a nejspíš šíleného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. V druhém díle napínavé trilogie autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.

(zdroj anotace a obrázku: www.zbozi.cz)


V prvním díle Město z kostí, odehrávející se v současném New yorku, jsme se seznámili s tajuplným světem lovců stínů i hlavními hrdiny této ságy: patnáctiletou Clary, jejím nejlepším kamarádem Simonem, brooklynským čarodějem Krasomilem Pohromou a s mladými lovci stínů Jacem, Alekem a jeho sestrou Izzy.

V tomto díle Valentýn, za pomoci démona strachu, pronikne do Tichého města a zmocní se dalšího Nástroje smrti - Meče duše, který chce rituálem proměnit na nástroj kterým by mohl lépe ovládat démony a začít válku se spolkem Lovců stínů.
Moc akce se ale, s vyjímkou závěrečného souboje mezi Valentýnem a spolkem, nedočkáte.
Autorka se ve Městě z popela věnuje spíše vztahy mezi hlavními hrdiny.

Druhý díl ságy Nástroje smrti je opět čtivý a velice vtipný (především pak Jace a jeho sarkastické poznámky). Obsahuje také spoustu narážek na dosud neodhaléná tajemsví takže jsem dost zvědavá na další díl. Hodně zajímavou postavou se zde stává Simon, který pro mě byl v prvním díle dost nudný. Ale nechci spoilerovat.

Jsem ráda že nakladatelství se tentokrát rozhodlo použít orginální obálku,

Moje hodnocení 8,5/10

Tento týden vychází

7. března 2011 v 6:41 | manami |  Novinky týdne


Leviatan

Scott Westerfeld

Datum vydání: 7. nebo 8. 3

Nakladatelství: Knižní klub

Cena: 369,-Anotace
První svazek nesmírně napínavé nové série pro mladé dospělé. Odehrává se v alternativní steampunkové minulosti, v níž je svět rozdělen na Rachoťáky, kteří ovládají ohromné parní pochodující válečné stroje, a Darwinisty, jejichž hybridní "potvůrky" fungují jako vzducholodi, parní vlaky, válečné lodi i ponorky. Příběh se odehrává těsně před první světovou válkou. Alex, utajený levoboček nedávno zavražděného arcivévody Františka Ferdinanda, prchá před strýcem Františkem Josefem, který ho chce zavraždit, do Švýcarska a tam se s eznámí s Deryn, skotskou dívkou, která se v převleku za chlapce stane plavčíkem na válečné vzducholodi Leviatan, ohromném ekosystému složeném z velryb, netopýrů, včel, šestinohých psů závislých na vodíku a všelijakých jiných potvor, díky níž je neporazitelná

(zdroj anotace a obláky: www.knizniweb.cz)

Pravá krev - Všichni mrtví


Charlaine Harris


Datum vydání: 9. 3.

Nakladatelství: Baronet

Cena: 259,-


Anotace
Sookie, kromě toho že ji její upír Bill zradil, musí čelit mnoha nesnázím. Je pro své mimořádné schopnosti přizvána na vrcholný sněm upírů, aby pomohla při soudu s královnou louisianských upírů, která je obviněna z vraždy. Sookie ví, že je královna nevinná, ale situace se komplikuje dalšími násilnostmi, a Sookin detektivní um je postaven před největší zkoušku, kterou projde jen s pomocí svého nového pomocníka Barryho a jeho telepatického vnímání.
(Zdroj anotace a obálky: www.baronet.cz)

Tonya Hurley - Ghostgirl III Diagnóza:láska

1. března 2011 v 1:14 | manami |  Recenze (YA knihy)

Ghostgirl III- Diagnóza: láska
Tonya Hurley
Rok Vydání: 2010

Nakladatelsví: Fortuna Libri

Cena: 399,-


Anotace:
Můžou se mrtví zamilovat? Můžou žárlit? Říká jim něco svatý Valentýn? Co se stane, až dokončí Posmrtnou výuku? Dospět přece nemohou, navždycky jim bude …náct. Můžou se plést do života živých a nějak ho ovlivňovat? Co když se mezi nimi najde někdo opravdu zlý…
(Zdroj anotace a obrázku: fortunalibri.cz)
Poslední díl trilogie Ghostgirl Diagnóza: Láska je opět ůžasně graficky zpracovaná.
Na scénu zde vstupuje novy kluk - mrtví - a zamiluje se do Charlotty.
Scarlett má zase problémy ve vztahu z Damenem.
Tento díl mi přišel z celé trilogie nejlepší. A nejvic romantický. Ale jen o trošku.
A vůbec mi nevadilo že tato serie končí.
Moje hodnocení: 5/10

Tonya Hurley - Ghostgirl II Mezi Světy

1. března 2011 v 1:00 | manami |  Recenze (YA knihy)


Ghostgirl II - Mezi Světy
Tonya Hurley
Rok Vydání: 2010

Nakladatelsví: Fortuna Libri

Cena: 399,-

Anotace:
Dějí se věci! Petula bojuje o život a Scarlet se rozhodne ji s Charlottinou pomocí zachránit, ať to stojí cokoli, třeba i Damenovu lásku nebo její život.


(Zdroj anotace a obrázku: knihcentrum.cz)
Mezi Světy je druhým pokračováním trilogie Ghost girl.
Anotace nám toho tentokrát moc neříká, takže se vám pokusim děj trochu přiblížit.
Bohužel tuto knihu jsem četla dost dávno tak si ji moc nepamatuju.
Scarletina starší sestra Petule se při pedikůře dostane do těla nějaká infekce. Leží v nemocnici v komatu. Scarlet se rozhodne ji s pomocí svě zemřelé kamarádky Charlotty zachránit.
Nejdřív ale musí Charlotte najít v posmrtném světě.
Kladem knížky je její čtivost, obálka a grafické zpracování knihy,
Jinak je však bohužel stejně špatná jako první díl. Postavy jsou opět nezajímavé, děj jednoduchý.
Moje hodnocení: 4.0/10

Tonya Hurley- Ghostgirl I Vítejte na onom světe

1. března 2011 v 0:35 | manami |  Recenze (YA knihy)


Ghostgirl I - Vítejte na onom světe

Tonya Hurley

Rok Vydání: 2010

Nakladatelsví: Fortuna Libri

Cena: 399,-

Anotace:
1.díl duchařské trilogie Ghostgirl
Středoškolačka Charlotte má první den po prázdninách pocit, že jí teď ve škole všechno vychází - ale jen do chvíle, než zůstane na chvíli sama v učebně na fyziku a udusí se želatinovým medvídkem. S úžasem ale zjišťuje, že smrtí nic nekončí: čekají ji podobně tragicky zesnulí studenti na kursu Posmrtné výuky, kde se má naučit, jak dořešit své světské záležitosti a posunout se dál. Charlotte se ale posunout nechce: nejvíc ze všeho si touží aspoň jednou zatančit se svou tajnou láskou Damenem. A ještě jeden sen by si ráda splnila: vždycky toužila patřit mezi populární studenty, ale byla spíš přehlížená šedá myška. Zdá se ale, že smrt je v tomhle ohledu mnohem slibnější. Stačí se jen trochu snažit, naučit se telekinezi, telepatii či vstupování do těl živých lidí, a úspěch se ocitá nadosah ruky. Jen kdyby se Charlotte neustále nestavěla do cesty žárlivá mrtvá Prue, která chce její záměry překazit...

(Zdroj anotace a obrázku: knihcentrum.cz)
Tato knížka mě zaujala hned na první pohled díky úžasně zpracované obálce a grafickému zpracování knihy. Pravda, někomu může přijít kýčovitá, ale mě se vážně líbí.
Její obsah mě však velmi zklamal.

Čekala jsem daleko zajímavější zpracování posmrtného života protože toto téma nabízí opravdu mnoho možností. Autorka je bohužel nevyužila.

Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická celou svou povahou. Studenti posmrtné výchovy byly nepropracované a ani nikdo z nich mě nijak nezaujal.

Jediné co se mi líbilo byl pomalu se rozvíjející vztah mezi Scarlett a Charlotinou láskou Damenem.

Moje hodnocení: 4.0/10